Türkiye EURO 2024’te Tüm Takımlardan Şanslı: İşte O Avantajı

Türkiye, EURO 2024’te gruptan çıkma şansını Çekya maçında arayacak. F Grubu’nda 3 puanda olan A Milli Takım, son maçta 1 puan alırsa gruptan çıkacak. Olası rakipler arasında Hollanda, Fransa ve Avusturya bulunuyor.

SON MAÇTA 1 PUAN YETERLİ

A Milli Takım, EURO 2024 F Grubu’nda Portekiz’e 3-0 yenilerek 3 puanda kaldı. Son maçta Çekya’dan 1 puan alması gruptan çıkması için yeterli olacak. Portekiz, 6 puanla liderliği garantiledi.

GRUBU İKİNCİ BİTİRİRSE MUHTEMEL RAKİPLER

Türkiye, grubu 2. sırada tamamlarsa son 16 turunda D Grubu’nun lideriyle oynayacak. Hollanda, Fransa ve Avusturya’nın D Grubu liderlik şansı devam ediyor. Maç, 2 Temmuz’da Leipzig’de yapılacak.

EN İYİ ÜÇÜNCÜLÜK İHTİMALİ

Türkiye, Çekya’ya yenilirse en iyi üçüncüler arasında yer alabilir. Gürcistan’ın Portekiz karşısında galip gelememesi gerekiyor. Türkiye, 3 puan ve averajla en iyi dört üçüncüden biri olursa B veya C Grubu’nun lideriyle eşleşecek.

B VE C GRUBUNDA OLASI RAKİPLER

B Grubu’nda İspanya, iki maçını da kazanarak liderliği garantiledi. Türkiye, İspanya ile 30 Haziran’da Köln’de karşılaşabilir. C Grubu’nda İngiltere, Danimarka ve Slovenya’nın liderlik şansı sürüyor. Türkiye, C Grubu lideriyle 30 Haziran’da Gelsenkirchen’de oynayabilir.

TÜRKİYE’NİN TURNUVAYA VEDA İHTİMALİ

Türkiye, Çekya’ya yenilir ve Gürcistan da Portekiz’i yenerse turnuvaya veda edecek. Türkiye, diğer gruplarda son maçlar tamamlandıktan sonra sahaya çıkacak. Bu durumda son durumu görerek strateji belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x